PERSONÁL ŠKOLY

HANKA PEŠKOVÁ, ředitelka

Od mateřské školy jsme věděla, že chci být učitelka ve školce. A to nejen proto, že pocházím z učitelské rodiny a většina nás v tomto poslání pokračuje dál. Jezdila jsem na tábory, vymýšlela a organizovala akce, stále jsem byla mezi dětmi.

Mé poslání mě naplňuje hlavně proto, že s každým odcházejícím školáčkem za sebou vidím kus práce a věřím, že krásné vzpomínky na školku si odnáší i on.

Nejdůležitější

- zdraví všech mých blízkých

- moje rodina a vnoučata, se kterými rádi a často cestujeme a poznáváme krásy naší republiky

Nesnáším

– lež, přetvářku a faleš

Ráda

– chodím do přírody, do skal, ze kterých čerpám energii, fotografuji, pořádám dětské tábory

Neobejdu se

– bez naší báječné party přátel a kamarádů, se kterými vždycky zapomenu na starosti a smutky…

Bc. TEREZA HORÁČKOVÁ, učitelka

Už od dětství jsem věděla, co chci dělat a to považuji za velké štěstí. Profese učitelky mateřské školy je velmi kreativní, inspirativní, originální, ale také zodpovědná, úžasná práce, která člověka velmi posiluje a posouvá stále někam dál.

Co ráda dělám?

Ráda čtu, baví mě se vzdělávat, zpívám si. Kreslení mi není cizí, a to hlavně ve volném čase. Péče o své domácí mazlíčky – kočky - mi každodenně zvedá náladu.

Co nemám ráda?

Neupřímnost, nedodržování pravidel a lež.

Důležitá

je pro mne rodina a příroda. Obě k životu potřebuji a neumím si bez nich představit svůj život.

Moje motta

– Až se jednou ohlédneš, ať se nemusíš před sebou stydět a něčeho litovat.

- Děti jsou radost, ale starost. Bez nich však nejde žít.

A co bych si přála?

Aby profese učitelky mateřské školy byla více ohodnocena hlavně rodiči a samotnými dětmi.

TEREZA HUKALOVÁ, učitelka, školní asistent

Odmalička jsem vyrůstala mezi dětmi.

O ty mladší jsem se ráda starala, včetně mého brášky.

Chtěla jsem se vždycky stát paní učitelkou v mateřské škole, nebo pracovat v kojeneckém ústavu.

Miluji svou rodinu a zvířata.

Ráda se koukám na seriály a cestuji.

Nemám ráda lhaní a lhostejnost.

JOLANA KÁROVÁ, asistent pedagoga, školnice

Na prvním místě

je pro mě rodina a zdraví.

Ráda

chodím do přírody, na houby a na procházky s pejsky.

Miluji

jaro, sluníčko a práci na zahrádce.

Jsem

empatická a kreativní.

Mám ráda

děti a práci s nimi.

Nemám ráda

žehlení a mořské plody.

Na lidech mi vadí,

když jsou lhostejní a nepřející.

Nesnáším

situace, ve kterých je člověk bezmocný a nemá možnost to změnit.

JITKA KŮROVÁ, školnice a pracovník ŠJ - výdejny

Ráda

vařím a peču. Proto mě práce ve školce baví. Mezi dětmi jako když omládnu, mám je ráda, líbí se mi na nich jejich spontánnost a bezstarostnost.

Vážím

si zdraví a přála bych si ho pro celou moji rodinu, která je pro mě vším.

Nesnáším

lež, přetvářku a v dnešní době lhostejnost některých lidí.